Toto téma zde již bylo nakousnuto několikrát, ale ráda bych všechny informace měla na jednom místě.
Mohl by se někdo zasvěcený prosím vyjádřit k tomu, zda maso v současné době prodávané v běžné obchodní síti obsahuje růstové hormony, antibiotika a další látky? Je to mýtus? Na internetu jsem se dočetla, že růstové hormony se do směsí přidávat nesmějí (v EU, ale jak je to u masa dováženého odjinud?) a že antibiotika se používají jen na léčbu zvířat v případech, kdy je to nutné, a to tak, že mezi léčbou a zabitím/konzumací zvířete uplyne dostatečně dlouhá doba na to, aby antibiotika na našich talířích nebyla znát.
Vím, že v supermarketech se běžně prodává kuřecí a krůtí (nebo i jiné?) maso křehčené, tedy napumpované vodou a stabilizátory. Používají tyto triky i nesupermarketová řeznictví?
Lze obecně něco říci k „chemické zátěži“ běžných druhů mas – kuřecího, krůtího, králičího, vepřového a hovězího? Jeden z mých příbuzných dostal od lékaře radu vyhýbat se kuřecímu masu právě kvůli hormonům (udělala se mu zánětlivá boulička). Je tato rada opodstatněná? Můj instinkt velí vyhýbat se supermarketovému masu, najít si důvěryhodné řeznictví, a pak není třeba se kuřecího masa bát. Jako laik bych však ocenila informace od povolanějších.
Děkuji.