Mražená Paella, Pršut z Dalmácie a Budjola z Delvity


Mražené hotovky jsou zlo, stejně tak jako uzeniny. Pokud se ale jedná o „exotiku“ vyměknu a podlehnu ;) Test zajímavých novinek z Delvity.

Paella

Paella za 79,90 Kč v mražáku Delvity? Tak to jsem si nemohl nechat ujít! Mraženou paellu jsem chutnal v Německu a docela to ušlo. Taková „hotovková“ paella je sice takový malý zázrak potravinářské chemie, ale vzhledem k tomu že dobrou paellu ještě pořád neumím udělat, přimhouřím očko ;)

Cena za balení 750g je docela dobrá, paella pochází z Delvití řady 365. Na obrázku vidíte vcelku bohaté složení, hlavní suroviny – kalamáry, krevety, kuřecí maso, slávky, ryby, chorizo, paprika, hrášek a žlutá rýže. Paellu z pytliku stačí pouze přihřát na pánvi s olivovým olejem. Doporučovaných 8 minut bylo málo a tak jsem to natáhl na nějakých 12-15 minut.

Hotová paella docela ušla. Naprosto absentovala klasická výborná šťáva, ale i tak se to jako zpestření dalo. Nebudu zlej a dám šest cuketek ;)

Pršut a Budjola

Obě uzeniny nakrájené a zabalené v ochranné atmosféře. Pršut 59,90 Kž za 80g (proč ne 100g? blbý pokus o fintu!) a Budjola o něco levnější 49,90 Kč za 80g. Pršut byl nakrájený výborně na teňoulinko dokonce s meziplátky z plastové folie, chuťově výtečný! Budjola je o něco tužší a její „kolečka“ jsou o něco menší. Oba sedm cuketek, bylo to mňam!

Trošku mně chyběly informace o výrobci. Budjolu vyrábí např. firma MATAS nebo firma MIP. Oba výrobky spadají do kategorie přírodně fermentovaných výrobků formou sušení a nasolení. Budjola je z vepřové krkovice a pršut z vepřové kýty. Oba jsou vyuzené a následně sušené. Pršut se suší minimálně 12 měsíců.

Další příbuzní z této skupiny uzenin jsou španělský Jamon Serrano a italské Prosciutto (Parmská šunka). Podrobné článečky chystám, až se letos vypravím do příslušných zemí původu ;)

Reklama

Komentáře

Zatím bez komentáře.

Co vy na to?

nepovinný, ale díky němu máte obrázek (jak?)